Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1908
Duitsland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1908 in Londen, Engeland.
Duitsland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Duitsland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | GER | |||||||||||||||||||||
NOC | Deutscher Olympischer Sportbund (de) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1908 in Londen | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Duitsland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Duitsland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Saarland (1952) Duits eenheidsteam (1956–1964) Bondsrepubliek Duitsland (1968–1988) DDR (1968–1988) | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
bewerkenResultaten per onderdeel
bewerkenAtletiek
bewerken Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Hockey
bewerken Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alfons Brehm Elard Dauelsberg Franz Diederichsen Carl Ebert Jules Fehr Mauricio Galvao Raulino Galvao Fritz Möding Friedrich Rahe Albert Studemann Friedrich Uhl | mannen | 1ste ronde: V van Groot-Brittannië: 0-4 5-6de plek: W van Frankrijk: 1-0 |
Kunstrijden
bewerken Zie Kunstrijden op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Elsa Rendschmidt | vrouwen | 211 punten | |
Anna Hübler Heinrich Burger | paren | 11,2 punten |
Roeien
bewerken Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bernhard von Gaza | skiff (m) | 1ste ronde: W van Hongarije Ernő Killer: 9.35,0 kwartfinale 1: W van CAN Scholes: 9.47,0 halve finale 2: V van GBR Blackstaffe: niet gefinisht | |
Martin Stahnke Willy Düskow | twee-zonder (m) | halve finale 2: V van GBR Fairbairn/Verdon |
Schermen
bewerken Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Johannes Adam | degen (m) | groep C: 4de met 1 overwinning | |
Jakob Erckrath de Bary | groep H: 5de met 4 overwinningen | ||
Fritz Jack | groep B: 6de met 2 overwinningen | ||
Robert Krünert | groep E: 7de met 2 overwinningen | ||
Julius Lichtenfels | groep M: 4de met 2 overwinningen | ||
Ernst Moldenhauer | groep J: 4de met 1 overwinning | ||
Albert Naumann | groep F: 5de met 1 overwinning | ||
August Petri | groep I: 6de met 2 overwinningen | ||
Emil Schön | groep G: 3de met 4 overwinningen | ||
Georg Stöhr | groep A: 6de met 2 overwinningen | ||
Jakob Erckrath de Bary Julius Lichtenfels August Petri Georg Stöhr | degen team (m) | 1ste ronde: V van Groot-Brittannië: 5-13 | |
Johannes Adam | sabel (m) | groep B: 5de met 1 overwinning | |
Jakob Erckrath de Bary | groep G: 5de met 1 overwinning | ||
Fritz Jack | groep C: 2de met 3 overwinningen 2de ronde groep 2: 5de met 1 overwinning | ||
Robert Krünert | groep H: 4de met 2 overwinningen | ||
Julius Lichtenfels | groep D: 2de met 2 overwinningen | ||
Ernst Moldenhauer | groep K: 5de met 1 overwinning | ||
Albert Naumann | groep L: 6de met 0 overwinningen | ||
August Petri | groep F: 3de met 2 overwinningen 2de ronde groep 7: 2de met 2 overwinningen | ||
Emil Schön | groep M: 2de met 4 overwinningen 2de ronde groep 5: 4de met 1 overwinning | ||
Georg Stöhr | groep J: 6de met 2 overwinningen | ||
Jakob Erckrath de Bary Fritz Jack Robert Krünert / August Petri | sabel team (m) | 1ste ronde: W van Hongarije: 9-0 herkansingen: V van Italië: 4-10 |
Schietsport
bewerken Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ernst Wagner-Hohenlobbese | 1000 yard vrij geweer (m) | 12 punten |
Schoonspringen
bewerken Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kurt Behrens | 3m plank (m) | groep 3: 1ste met 83,6 punten halve finale 1: 1ste met 83,0 punten finale: 2de met 85,3 punten | |
Heinz Freyschmidt | groep 1: 2de met 78,1 punten halve finale 1: 4de met 79,3 punten | ||
Fritz Nicolai | groep 4: 2de met 67,1 punten halve finale 2: 3de met 81,8 punten | ||
Gottlob Walz | groep 5: 1ste met 81,3 punten halve finale 1: 2de met 80,3 punten finale: 3de met 80,8 punten | ||
Albert Zürner | groep 2: 1ste met 83,6 punten halve finale 1: 2de met 80,3 punten finale: 1ste met 85,5 punten | ||
Heinz Freyschmidt | 10m toren (m) | groep 3: 2de met 67,3 punten halve finale 2: 5de met 48,8 punten | |
Fritz Nicolai | groep 5: 5de met 54,5 punten |
Turnen
bewerken Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Karl Borchert | meerkamp individueel (m) | 246 punten | |
August Ehrlich | |||
Paul Fischer | |||
Georg Karth | |||
Wilhelm Kaufmann | |||
Carl Körting | |||
Josef Krämer | |||
Heinrich Siebenhaar | |||
Curt Steuernagel | 273,5 punten | ||
Wilhelm Weber | |||
Friedrich Wolf | 267 punten |
Tennis
bewerken Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Otto Froitzheim | enkelspel outdoor (m) | 1ste ronde: W van GBR Powell: 6-3, 6-1, 6-4 2de ronde: W van GER Kreuzer: 6-2, 6-3, 6-3 3de ronde: W van GBR Parke: 6-4, 11-9, 6-4 kwartfinale: W van GBR Caridia: 6-4, 6-1, 5-7, 6-1 halve finale: W van RSA Richardson: 2-6, 6-1, 6-4, 6-4 finale: V van GBR Ritchie: 5-7, 3-6, 4-6 | |
Oscar Kreuzer | 1ste ronde: W van AUT Pipes: 6-3, 6-1, 6-4 2de ronde: V van GER Froitzheim: 2-6, 3-6, 3-6 | ||
Friedrich Rahe | 1ste ronde: V van GBR Dixon: 2-6, 5-7, 4-6 | ||
Heinrich Schomburgk | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van FRA Germot: 5-7, 4-6, 2-6 | ||
Fritz von Bissing | 1ste ronde: W van GBR Greene:walk-over 2de ronde: W van AUT Zborzil: 6-1, 6-4, 6-4 3de ronde: V van GBR Eaves: 6-8, 5-7, 5-7 | ||
Otto Froitzheim Heinrich Schomburgk | dubbel outdoor (m) | 1ste ronde: W van GER Kreuzer/Rahe: 6-1, 6-3, 6-3 2de ronde: V van RSA Gauntlett/Kitson: 6-3, 2-5, 5-7, 3-6 | |
Oscar Kreuzer Friedrich Rahe | 1ste ronde: V van GER Froitzheim/Schomburgk: 1-6, 3-6, 3-6 |
Wielersport
bewerken Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bruno Götze | sprint (m) | serie 12: 3de | |
Hermann Martens | serie 6: niet gefinisht | ||
Karl Neumer | serie 7: 1ste in 1.33,2 halve finale 1: 2de | ||
Paul Schulze | serie 4: 3de | ||
Alwin Boldt Hermann Martens | tandem (m) | serie 1: 2de | |
Max Götze / Otto Götze | serie 3: 1ste in 2.55,6 halve finale 1: 3de | ||
Max Götze Rudolf Katzer Hermann Martens Karl Neumer | ploegenachtervolging (m) | serie 1: 2de | |
Bruno Götze | 660 yards (m) | serie 10: 3de | |
Richard Katzer | serie 2: 2de | ||
Hermann Martens | serie 7: 2de | ||
Karl Neumer | serie 11: 1ste in 54,2 halve finale 4: 1ste in 1.05,6 finale: 3de | ||
Paul Schulze | serie 13: 3de | ||
Bruno Götze | 5000m (m) | serie 3: 4de | |
Max Götze | serie 5: 4-9de | ||
Richard Katzer | serie 7: 4-7de | ||
Hermann Martens | serie 3: 2de | ||
Karl Neumer | serie 5: 2de | ||
Alwin Boldt | 20km (m) | serie 4: 6-7de | |
Richard Katzer | serie 1: 7-8ste | ||
Hermann Martens | serie 1: 2de in 33.21,2 | ||
Paul Schulze | serie 2: 7-9de | ||
Max Triebsch | serie 2: 5de | ||
Alwin Boldt | 100km (m) | serie 1: 7-14de | |
Bruno Götze | serie 1: niet gefinisht | ||
Richard Katzer | serie 1: niet gefinisht | ||
Hermann Martens | serie 1: niet gefinisht | ||
Paul Schulze | serie 1: niet gefinisht | ||
Max Triebsch | serie 1: niet gefinisht |
Worstelen
bewerken Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Wilhelm Grundmann | -73kg (m) | 1ste ronde: V van NED Belmer |
Zwemmen
bewerken Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gustav Aurisch | 100m rugslag (m) | serie 7: 1ste in 1.27,4 halve finale 2: 1ste in 1.28,2 finale: 4de | |
Arno Bieberstein | serie 1: 1ste in 1.25,6 (OR) halve finale 1: 1ste in 1.25,6 finale: 1ste in 1.24,6 (WR) | ||
Max Ritter | serie 2: 1ste in 1.33,4 halve finale 1: 3de | ||
Richard Rösler | 200m schoolslag (m) | serie 1: 2de in 3.18,0 | |
Erich Seidel | serie 3: 1ste in 3.17,2 halve finale 1: 3de |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Cook, Theodore Andrea (1909). The Fourth Olympiad London 1908 Official Report. The British Olympic Association, Londen. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1908; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation.
- (en) Mallon, Bill, Buchanan, Ian (2000). The 1908 Olympic Games: Results for All Competitors in All Events, with Commentary. McFarland. ISBN 978-0786405985.
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité
- De Wael, Herman, Top London 1908 Olympians. Herman's Full Olympians (2001). Gearchiveerd op 12 juli 2006. Geraadpleegd op 7 juni 2006.
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenTina TurnerEuropees kampioenschap voetbal 2024ChatGPTBruce SpringsteenEuropees kampioenschap voetbal mannenGeorgiëMariinskiballetReuben De BoelIke TurnerSteven van de VeldeSpecial:MyPage/zeusmodepreferences.jsDomenico TedescoEuropees kampioenschap voetbal 2020Georges MikautadzeNederlandKetikotiGuus MeeuwisNederlands voetbalelftal (mannen)Speciaal:RecenteWijzigingenRammsteinLouisa JanssenFresia Cousiño AriasAndré DongelmansMark RutteCristiano RonaldoJulian AssangeEuropees kampioenschap voetbal 1988Céline DionBart Verbruggen (voetballer)BoliviaWorld Cup of Darts 2024Memphis DepayYouTubeLijst van voetbalinterlands Nederland - Roemenië (mannen)Silvia ClaesJoey VeermanRonald Koeman