Europees kampioenschap basketbal vrouwen 2013
(Doorverwezen vanaf Eurobasket vrouwen 2013)
Het 34e Europees kampioenschap basketbal 2013 werd gehouden in Frankrijk. Het was de vierde keer dat Frankrijk het toernooi organiseerde.
Eurobasket 2013 | ||||
---|---|---|---|---|
FIBA Eurobasket Women | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | Frankrijk | |||
Datum | 15 juni 2013 - 30 juni 2013 | |||
Teams | 16 (van 51 confederaties) | |||
Stadions | 5 (in 5 gaststeden) | |||
Winnaar | Spanje (2e titel) | |||
MVP | Sancho Lyttle | |||
Toernooistatistieken | ||||
PPG | Sancho Lyttle | |||
Rebounds | Jo Leedham | |||
Assists | Sancho Lyttle | |||
|
Speelsteden
bewerkenStad | Arena | Capaciteit |
---|---|---|
Lille | Palais des sports Saint-Sauveur | |
Mouilleron-le-Captif | Vendéspace | |
Orchies | Pévèle Arena | |
Trélazé | Arena Loire | |
Vannes | Complexe sportif du Kercado |
Gekwalificeerde teams
bewerkenDe kwalificatieronde werd gehouden van 12 tot en met 14 juni 2012.
Land | Gekwalificeerd als | Datum kwalificatie | Laatste deelname | Beste ranking EK |
---|---|---|---|---|
Frankrijk | Hosts | 5 December 2010 | 2011 | Kampioen (2001, 2009) |
Rusland | EuroBasket 2011 Winnaar | 29 Juni 2011 | 2011 | Kampioen (2003, 2007, 2011) |
Turkije | EuroBasket 2011 Nummer 2 | 30 Juni 2011 | 2011 | Nummer 2 (2011) |
Tsjechië | EuroBasket 2011 Nummer 4 | 29 Juni 2011 | 2011 | Kampioen (2005) |
Kroatië | EuroBasket 2011 Nummer 5 | 2 Juli 2011 | 2011 | Nummer 5 (2011) |
Groot-Brittannië | Gastland OS 2012 | 6 Juli 2005 | 2011 | Nummer 11 (2011) |
Wit-Rusland | Kwalificatie Group A Winnaar | 11 Juli 2012 | 2011 | derde plaats (2007) |
Oekraïne | Kwalificatie Group A Nummer 2 | 14 Juli 2012 | 2009 | Kampioen (1995) |
Montenegro | Kwalificatie Group B Winnaar | 11 Juli 2012 | 2011 | Zesde plaats (2011) |
Servië | Kwalificatie Group B Nummer 2 | 14 Juli 2012 | 2009 | Vijfde plaats (2001) |
Slowakije | Kwalificatie Group C Winnaar | 11 Juli 2012 | 2011 | Tweede plaats (1997) |
Litouwen | Kwalificatie Group C Nummer 2 | 7 Juli 2012 | 2011 | Kampioen (1997) |
Zweden | Kwalificatie Group D Winnaar | 7 Juli 2012 | 1987 | Zevende plaats (1987) |
Spanje | Kwalificatie Group D Nummer 2 | 7 Juli 2012 | 2011 | Kampioen (1993) |
Italië | Kwalificatie Group E Winnaar | 11 Juli 2012 | 2009 | Kampioen (1938) |
Letland | Kwalificatie Group E Nummer 2 | 11 Juli 2012 | 2011 | Vierde plaats (2007) |
Groepen Teams
bewerkenDe loting was op 21 september 2012 om 16:30 lokale tijd in Parijs.
Potindeling
bewerkenPot 1 | Pot 2 | Pot 3 | Pot 4 |
---|---|---|---|
Indeling voor ronde 1
bewerkenGroup A | Group B | Group C | Group D |
---|---|---|---|
Voorronde
bewerkenGroep A
bewerkenTeam | Pld | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Turkije | 3 | 3 | 0 | 0 | 210 | 157 | +53 | 6 |
Montenegro | 3 | 2 | 0 | 1 | 206 | 189 | +17 | 5 |
Slowakije | 3 | 1 | 0 | 2 | 186 | 211 | −25 | 4 |
Oekraïne | 3 | 0 | 0 | 3 | 180 | 225 | −45 | 3 |
Programma
bewerkenDatum | Team | Score | Team |
---|---|---|---|
15 jun. | Montenegro | 77 - 63 | Slowakije |
Oekraïne | 52 - 78 | Turkije | |
16 jun. | Slowakije | 75 - 68 | Oekraïne |
Turkije | 66 - 57 | Montenegro | |
17 jun. | Montenegro | 72 - 60 | Oekraïne |
Turkije | 66 - 48 | Slowakije |
Groep B
bewerkenTeam | Pld | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanje | 3 | 3 | 0 | 0 | 221 | 180 | +41 | 6 |
Zweden | 3 | 1 | 0 | 2 | 180 | 194 | −14 | 4 |
Italië | 3 | 1 | 0 | 2 | 189 | 206 | −17 | 4 |
Rusland | 3 | 0 | 0 | 3 | 201 | 211 | −10 | 4 |
Programma
bewerkenDatum | Team | Score | Team |
---|---|---|---|
15 jun. | Zweden | 63 - 64 | Italië |
Spanje | 77 - 72 | Rusland | |
16 jun. | Italië | 59 - 71 | Spanje |
Rusland | 57 - 68 | Zweden | |
17 jun. | Rusland | 72 - 66 | Italië |
Zweden | 49 - 73 | Spanje |
Groep C
bewerkenTeam | Pld | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frankrijk | 3 | 3 | 0 | 0 | 217 | 118 | +99 | 6 |
Groot-Brittannië | 3 | 2 | 0 | 1 | 192 | 203 | −11 | 5 |
Servië | 3 | 1 | 0 | 2 | 162 | 208 | −46 | 4 |
Letland | 3 | 0 | 0 | 3 | 151 | 193 | −42 | 3 |
Programma
bewerkenDatum | Team | Score | Team |
---|---|---|---|
15 jun. | Servië | 68 - 76 | Groot-Brittannië |
Letland | 39 - 62 | Frankrijk | |
16 jun. | Groot-Brittannië | 69 - 56 | Letland |
Frankrijk | 76 - 32 | Servië | |
17 jun. | Servië | 62 - 56 | Letland |
Frankrijk | 79 - 47 | Groot-Brittannië |
Groep D
bewerkenTeam | Pld | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wit-Rusland | 3 | 2 | 0 | 1 | 184 | 154 | +30 | 5 |
Tsjechië | 3 | 2 | 0 | 1 | 183 | 179 | +4 | 5 |
Kroatië | 3 | 1 | 0 | 2 | 200 | 208 | −8 | 4 |
Litouwen | 3 | 1 | 0 | 2 | 200 | 226 | −26 | 4 |
Programma
bewerkenDatum | Team | Score | Team |
---|---|---|---|
15 jun. | Litouwen | 77 - 89 | Kroatië |
Wit-Rusland | 60 - 39 | Tsjechië | |
16 jun. | Kroatië | 43 - 57 | Wit-Rusland |
Tsjechië | 70 - 51 | Litouwen | |
17 jun. | Litouwen | 72 - 67 | Wit-Rusland |
Tsjechië | 74 - 68 | Kroatië |
Tweede ronde
bewerkenGroep E
bewerkenTeam | Pld | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanje | 5 | 5 | 0 | 0 | 351 | 250 | +101 | 10 |
Turkije | 5 | 4 | 0 | 1 | 318 | 263 | +55 | 9 |
Italië | 5 | 3 | 0 | 2 | 293 | 307 | −14 | 8 |
Zweden | 5 | 2 | 0 | 3 | 307 | 339 | −32 | 7 |
Montenegro | 5 | 1 | 0 | 4 | 302 | 330 | −28 | 6 |
Slowakije | 5 | 0 | 0 | 5 | 274 | 356 | −82 | 5 |
Groep F
bewerkenTeam | Pld | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frankrijk | 5 | 5 | 0 | 0 | 355 | 248 | +107 | 10 |
Servië | 5 | 3 | 0 | 2 | 306 | 323 | −17 | 8 |
Wit-Rusland | 5 | 3 | 0 | 2 | 286 | 255 | +31 | 8 |
Tsjechië | 5 | 2 | 0 | 3 | 287 | 322 | −35 | 7 |
Groot-Brittannië | 5 | 2 | 0 | 3 | 324 | 363 | −39 | 7 |
Kroatië | 5 | 0 | 0 | 5 | 324 | 371 | −47 | 5 |
Knock-outfase
bewerkenEindfase
bewerkenkwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
26 juni | ||||||||||
Spanje | 75 | |||||||||
28 juni | ||||||||||
Tsjechië | 58 | |||||||||
Spanje | 88 | |||||||||
26 juni | ||||||||||
Servië | 69 | |||||||||
Servië | 85 | |||||||||
30 juni | ||||||||||
Italië | 79 | |||||||||
Spanje | 70 | |||||||||
27 juni | ||||||||||
Frankrijk | 69 | |||||||||
Turkije | 55 | |||||||||
28 juni | ||||||||||
Wit-Rusland | 41 | |||||||||
Turkije | 49 | troostfinale | ||||||||
27 juni | ||||||||||
Frankrijk | 57 | 30 juni | ||||||||
Frankrijk | 87 | |||||||||
Servië | 71 | |||||||||
Zweden | 83 | |||||||||
Turkije | 92 | |||||||||
Plaats 5 tot 8
bewerkenHalve finale | Vijfde plaats | |||||
27 juni | ||||||
Tsjechië | 72 | |||||
Italië | 68 | |||||
29 juni | ||||||
Tsjechië | 50 | |||||
Wit-Rusland | 64 | |||||
Zevende plaats | ||||||
28 juni | 29 juni | |||||
Wit-Rusland | 69 | Italië | 60 | |||
Zweden | 48 | Zweden | 77 |
Kampioen
bewerkenSPANJE 2de titel |
Eindranking
bewerkenGekwalificeerd voor FIBA Wereldkampioenschap 2014 & Europees kampioenschap basketbal vrouwen 2015 |
Rank | Team | Record |
---|---|---|
Spanje | 9-0 | |
Frankrijk | 8-1 | |
Turkije | 7-2 | |
4 | Servië | 5-4 |
5 | Wit-Rusland | 5-4 |
6 | Tsjechië | 4-5 |
7 | Zweden | 4-5 |
8 | Italië | 3-6 |
9 | Groot-Brittannië | 3–3 |
10 | Montenegro | 2–4 |
11 | Kroatië | 1–5 |
12 | Slowakije | 1–5 |
13 | Rusland | 1–2 |
14 | Litouwen | 1–2 |
15 | Letland | 0–3 |
16 | Oekraïne | 0–3 |
Bronnen, noten en/of referenties
🔥 Top keywords: HoofdpaginaGeorgiëSpeciaal:ZoekenNico WilliamsLamine YamalJimmy Floyd HasselbainkMichael J. FoxFrank van den BroekEuropees kampioenschap voetbal mannenEuropees kampioenschap voetbal 2024Ibrahim AfellaySlowakijePhil FodenDick SchoofJan Mulder (voetballer, 1945)Mark RutteGareth SouthgateLisbeth ImboJude BellinghamRobin Le NormandGiorgi MamardasjviliEngels voetbalelftal (mannen)Willy SagnolKetikotiRonde van Frankrijk 2024Collin VeijerBruce SpringsteenGeorge Russell (autocoureur)Harry KaneChatGPTMarco PantaniBologna (stad)Jan BoellaardDani OlmoJordan BardellaJordan PickfordAthletic ClubMarc CucurellaEuropees kampioenschap voetbal 2020