Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – gra podwójna kobiet
jedna z konkurencji badmintonowych rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro
Gra podwójna kobiet w badmintonie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 została rozegrana w dniach 11−18 sierpnia na Riocentro – Pawilon 4.
Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | |
---|---|
Mężczyźni | Kobiety |
singel | singel |
debel | debel |
mikst |
Rozstawieni zawodnicy
edytujWyniki
edytujFaza grupowa
edytujGrupa A
edytujZawodniczki | Mecz | W | P | S+ | S- | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|
Misaki Matsutomo / Ayaka Takahashi | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | 3 |
Eefje Muskens / Selena Piek | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | 2 |
Puttita Supajirakul / Sapsiree Taerattanachai | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
Jwala Gutta / Ashwini Ponnappa | 3 | 0 | 3 | 1 | 6 | 0 |
Data | Zawodniczki 1 | Wynik | Zawodniczki 2 |
---|---|---|---|
11 sierpnia | Matsutomo / Takahashi | 21–15 21–10 | Gutta / Ponnappa |
11 sierpnia | Muskens / Piek | 21–13 22–20 | Supajirakul / Taerattanachai |
12 sierpnia | Matsutomo / Takahashi | 21–15 21–15 | Supajirakul / Taerattanachai |
12 sierpnia | Muskens / Piek | 21–16 16–21 21–17 | Gutta / Ponnappa |
13 sierpnia | Matsutomo / Takahashi | 21–9 21–11 | Muskens / Piek |
13 sierpnia | Supajirakul / Taerattanachai | 21–17 21–15 | Gutta / Ponnappa |
Grupa B
edytujZawodniczki | Mecz | W | P | S+ | S- | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|
Jung Kyung-eun / Shin Seung-chan | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | 2 |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | 2 |
Luo Ying / Luo Yu | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | 2 |
Eva Lee / Paula Lynn Obanana | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 0 |
Data | Zawodniczki 1 | Wynik | Zawodniczki 2 |
---|---|---|---|
11 sierpnia | Pedersen / Rytter Juhl | 11–21 18–21 | Luo / Luo |
11 sierpnia | Jung / Shin | 21–14 21–12 | Lee / Obanana |
12 sierpnia | Pedersen / Rytter Juhl | 21–9 21–6 | Lee / Obanana |
12 sierpnia | Jung / Shin | 21–10 21–14 | Luo / Luo |
13 sierpnia | Jung / Shin | 16–21 18–21 | Pedersen / Rytter Juhl |
13 sierpnia | Luo / Luo | 21–14 21–15 | Lee / Obanana |
Grupa C
edytujZawodniczki | Mecz | W | P | S+ | S- | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|
Nitya Krishinda Maheswari / Greysia Polii | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | 3 |
Vivian Hoo Kah Mun / Woon Khe Wei | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | 2 |
Heather Olver / Lauren Smith | 3 | 1 | 2 | 2 | 5 | 1 |
Poon Lok Yan / Tse Ying Suet | 3 | 0 | 3 | 1 | 6 | 0 |
Data | Zawodniczki 1 | Wynik | Zawodniczki 2 |
---|---|---|---|
11 sierpnia | Maheswari / Polii | 21–9 21–11 | Poon / Tse |
11 sierpnia | Vivian Hoo / Woon | 21–17 24–22 | Olver / Smith |
12 sierpnia | Vivian Hoo / Woon | 21–15 21–13 | Poon / Tse |
12 sierpnia | Maheswari / Polii | 21–10 21–13 | Olver / Smith |
13 sierpnia | Maheswari / Polii | 21–19 21–19 | Vivian Hoo / Woon |
13 sierpnia | Olver / Smith | 21–17 18–21 21–16 | Poon / Tse |
Grupa D
edytujZawodniczki | Mecz | W | P | S+ | S- | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|
Chang Ye-na / Lee So-hee | 3 | 3 | 0 | 6 | 2 | 3 |
Tang Yuanting / Yu Yang | 3 | 2 | 1 | 5 | 2 | 2 |
Gabrieła Stoewa / Stefani Stoewa | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
Johanna Goliszewski / Carla Nelte | 3 | 0 | 3 | 1 | 6 | 0 |
Data | Zawodniczki 1 | Wynik | Zawodniczki 2 |
---|---|---|---|
11 sierpnia | Chang / Lee | 24–22 21–15 | Stoewa / Stoewa |
11 sierpnia | Tang / Yu | 21–10 21–11 | Goliszewski / Nelte |
12 sierpnia | Chang / Lee | 21–18 18–21 21–17 | Goliszewski / Nelte |
12 sierpnia | Tang / Yu | 21–14 21–11 | Stoewa / Stoewa |
13 sierpnia | Tang / Yu | 18–21 21–14 11–21 | Chang / Lee |
13 sierpnia | Stoewa / Stoewa | 21–14 21–19 | Goliszewski / Nelte |
Faza finałowa
edytujĆwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Misaki Matsutomo Ayaka Takahashi | 21 | 18 | 21 | |||||||||||||||
Vivian Hoo Kah Mun Woon Khe Wei | 16 | 21 | 9 | ||||||||||||||||
1 | Misaki Matsutomo Ayaka Takahashi | 21 | 21 | ||||||||||||||||
4 | Jung Kyung-eun Shin Seung-chan | 16 | 15 | ||||||||||||||||
4 | Jung Kyung-eun Shin Seung-chan | 21 | 20 | 21 | |||||||||||||||
Eefje Muskens Selena Piek | 13 | 22 | 14 | ||||||||||||||||
1 | Misaki Matsutomo Ayaka Takahashi | 18 | 21 | 21 | |||||||||||||||
Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | 21 | 9 | 19 | ||||||||||||||||
2 | Tang Yuanting Yu Yang | 21 | 21 | ||||||||||||||||
3 | Nitya Krishinda Maheswari Greysia Polii | 11 | 14 | ||||||||||||||||
2 | Tang Yuanting Yu Yang | 16 | 21 | 19 | |||||||||||||||
Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | 21 | 14 | 21 | Mecz o brązowy medal | |||||||||||||||
Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | 28 | 18 | 21 | ||||||||||||||||
Chang Ye-na Lee So-hee | 26 | 21 | 15 | 4 | Jung Kyung-eun Shin Seung-chan | 21 | 21 | ||||||||||||
2 | Tang Yuanting Yu Yang | 8 | 17 |
Bibliografia
edytuj- Badminton – Women's Doubles – Group Play Summary. 13 sierpnia 2016. [dostęp 2016-08-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-18)]. (ang.).
- Badminton – Women's Doubles – Draw. 18 sierpnia 2016. [dostęp 2016-08-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-19)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
edytuj- Debel kobiet na stronie rio2016.com. [dostęp 2016-08-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-22)]. (ang.).
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Łukasz SkorupskiSpecjalna:SzukajMistrzostwa Europy w piłce nożnejWikipedia:O WikipediiKylian MbappéMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kacper UrbańskiMichał ProbierzReprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznRobert LewandowskiNicola ZalewskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026Wojciech SzczęsnyPiotr GlasLiga Narodów UEFA (2024/2025)Reprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznSeth BinzerKamil GrosickiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannBologna FC 1909Julian AssangeMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Cristiano RonaldoMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028Liga Narodów UEFADawid PodsiadłoPaweł DawidowiczPolskaOlivier GiroudMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Marcin BułkaLuka ModrićDidier DeschampsSłoweniaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)