Polska na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 1998
Polska na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 1998 – reprezentacja Polski podczas zawodów liczyła 59 zawodników, którzy zdobyli osiem medal w tym trzy złote[1].
Kod EA | POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Federacja | ||||||
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1998 Budapeszt | ||||||
Liczba zawodników | 59 | |||||
|
Rezultaty
edytujMężczyźni
edytuj- bieg na 100 metrów
- Marcin Krzywański zajął 7. miejsce
- Marcin Nowak zajął 8. miejsce
- Ryszard Pilarczyk odpadł w półfinale
- bieg na 200 metrów
- Piotr Balcerzak odpadł w eliminacjach
- Marcin Urbaś odpadł w eliminacjach
- bieg na 400 metrów
- Robert Maćkowiak zajął 2. miejsce
- Tomasz Czubak zajął 4. miejsce
- Piotr Haczek zajął 5. miejsce
- bieg na 800 metrów
- Wojciech Kałdowski zajął 6. miejsce
- Paweł Czapiewski odpadł w eliminacjach
- bieg na 110 metrów przez płotki
- Artur Kohutek zajął 5. miejsce
- Krzysztof Mehlich odpadł w eliminacjach
- Ronald Mehlich odpadł w eliminacjach
- bieg na 400 metrów przez płotki
- Paweł Januszewski zajął 1. miejsce
- Bartosz Gruman odpadł w eliminacjach
- bieg na 3000 metrów z przeszkodami
- Rafał Wójcik zajął 8. miejsce
- Jan Zakrzewski odpadł w eliminacjach
- Michał Bartoszak odpadł w eliminacjach
- sztafeta 4 x 100 metrów
- Marcin Krzywański, Marcin Nowak, Piotr Balcerzak i Ryszard Pilarczyk zajęli 3. miejsce
- sztafeta 4 x 400 metrów
- Piotr Rysiukiewicz, Tomasz Czubak, Piotr Haczek, Robert Maćkowiak oraz Piotr Długosielski i Jacek Bocian (półfinał) zajęli 2. miejsce
- chód na 50 kilometrów
- Robert Korzeniowski zajął 1. miejsce
- Tomasz Lipiec zajął 5. miejsce
- Stanisław Stosik nie ukończył
- skok w dal
- Grzegorz Marciniszyn odpadł w kwalifikacjach
- skok wzwyż
- Artur Partyka zajął 1 miejsce
- skok o tyczce
- Krzysztof Kusiak odpadł w kwalifikacjach
- rzut dyskiem
- Andrzej Krawczyk odpadł w kwalifikacjach
- rzut młotem
- Szymon Ziółkowski zajął 5. miejsce
- Maciej Pałyszko odpadł w kwalifikacjach
- rzut oszczepem
- Dariusz Trafas zajął 11. miejsce
- dziesięciobój
- Sebastian Chmara nie ukończył
Kobiety
edytuj- bieg na 200 metrów
- Kinga Leszczyńska odpadła w eliminacjach
- bieg na 800 metrów
- Aleksandra Dereń odpadła w eliminacjach
- bieg na 1500 metrów
- Anna Jakubczak zajęła 4. miejsce
- Lidia Chojecka zajęła 6. miejsce
- bieg na 5000 metrów
- Dorota Gruca zajęła 15. miejsce
- maraton
- Renata Paradowska zajęła 11. miejsce
- sztafeta 4 x 100 metrów
- Agnieszka Rysiukiewicz, Kinga Leszczyńska, Monika Borejza oraz Irena Sznajder odpadły w półfinale
- chód na 10 kilometrów
- Katarzyna Radtke zajęła 6. miejsce
- skok w dal
- Dorota Brodowska odpadła w kwalifikacjach
- Agata Karczmarek odpadła w kwalifikacjach
- trójskok
- Ilona Pazoła odpadła w kwalifikacjach
- skok wzwyż
- Donata Jancewicz zajęła 2. miejsce
- skok o tyczce
- Monika Pyrek zajęła 7. miejsce
- Anna Wielgus odpadła w kwalifikacjach
- pchnięcie kulą
- Katarzyna Żakowicz zajęła 5. miejsce
- Krystyna Zabawska zajęła 11. miejsce
- rzut dyskiem
- Marzena Zbrojewska odpadła w kwalifikacjach
- Katarzyna Żakowicz odpadła w kwalifikacjach
- rzut młotem
- Kamila Skolimowska zajęła 7. miejsce
- Agnieszka Pogroszewska odpadła w kwalifikacjach
- Jolanta Borawska odpadła w kwalifikacjach
- rzut oszczepem
- Ewa Rybak zajęła 12. miejsce
- siedmiobój
- Urszula Włodarczyk zajęła 2. miejsce
- Maria Kamrowska nie ukończyła
- Elżbieta Rączka nie ukończyła
Przypisy
edytuj- ↑ Janusz Rozum (opracowanie) oraz Komisja Statystyczna Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: Rocznik PZLA 2006. Warszawa: Dział sportowo-techniczny PZLA, 2007.
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Specjalna:SzukajWikipedia:O WikipediiŁukasz SkorupskiMistrzostwa Europy w piłce nożnejGruzjaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kylian MbappéCristiano RonaldoMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026Dog niemieckiRobert LewandowskiReprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznMichał ProbierzWilly SagnolMark RuttePolskaKacper UrbańskiMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznSeth BinzerJanina OchojskaNeil ArmstrongReprezentacja Gruzji w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)Wojciech SzczęsnyMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Piotr GlasLiga Narodów UEFA (2024/2025)Centralny Port KomunikacyjnyCopa AméricaWitold PileckiTurcjaMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012BoliwiaZmarli w czerwcu 2024Julian Assange