Puchar Heinekena (2009/2010)
kategoria w projekcie Wiki How
Puchar Heinekena 2009/2010 – piętnasta edycja Pucharu Heinekena, pierwszego poziomu europejskich klubowych rozgrywek w rugby union. Zawody odbyły się w dniach 9 października 2009 – 22 maja 2010 roku.
| |||
Szczegóły | |||
Organizacja | |||
---|---|---|---|
Termin | 9 października 2009 – 22 maja 2010 | ||
Liczba meczów | 79 | ||
Zwycięzca | |||
Król strzelców | Dimitri Yachvili (113) |
Najwięcej punktów w sezonie zdobył Dimitri Yachvili[1], w klasyfikacji przyłożeń zwyciężył zaś Tommy Bowe[2].
Faza grupowa
edytujGrupa A
edytujPoz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt bonus | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||||
1. | Munster | 6 | 5 | 0 | 1 | 185 | 94 | +91 | 4 | 24 | ćwierćfinały |
2. | Northampton Saints | 6 | 4 | 0 | 2 | 138 | 104 | +34 | 3 | 19 | ćwierćfinały |
3. | Perpignan | 6 | 2 | 0 | 4 | 108 | 123 | -15 | 3 | 11 | |
4. | Benetton | 6 | 1 | 0 | 5 | 68 | 178 | -110 | 1 | 5 |
10 października 2009 14:30 sędzia: Andrew Small | Benetton | 9:8 | Perpignan | Stadio comunale di Monigo, Treviso widzów: 2 800 |
Punkty: Marius Goosen 9 (3K) | (6:0) Relacja | Punkty: Jerome Porical 8 (P K) |
10 października 2009 18:00 sędzia: Christophe Berdos | Northampton Saints | 31:27 | Munster | Franklin’s Gardens, Northampton widzów: 13 550 |
Punkty: Chris Ashton 10 (2P) Shane Geraghty 21 (P 2pd 4K) | (21:14) Relacja | Punkty: David Wallace 5 (P) Paul Warwick 3 (dg) Ronan O’Gara 14 (pd 4K) Tomás O’Leary 5 (P) |
16 października 2009 21:00 sędzia: Nigel Owens | Perpignan | 29:13 | Northampton Saints | Stade Aimé Giral, Perpignan widzów: 12 854 |
Punkty: David Marty 5 (P) Jerome Porical 19 (2pd 5K) | (20:8) Relacja | Punkty: Brian Mujati 5 (P) Chris Ashton 5 (P) Shane Geraghty 3 (K) |
17 października 2009 13:35 sędzia: Jérôme Garcès | Munster | 41:10 | Benetton | Thomond Park, Limerick widzów: 26 000 |
Punkty: David Wallace 5 (P) Denis Fogarty 5 (P) Denis Leamy 5 (P) Ian Dowling 10 (2P) Jean de Villiers 5 (P) Paul Warwick 5 (P) Ronan O’Gara 6 (3pd) | (12:10) Relacja | Punkty: Andy Vilk 5 (P) Brendan Williams 5 (P) |
11 grudnia 2009 20:00 sędzia: Wayne Barnes | Munster | 24:23 | Perpignan | Thomond Park, Limerick widzów: 26 000 |
Punkty: Ronan O’Gara 24 (dg 7K) | (12:12) Relacja | Punkty: David Mele 3 (K) Jerome Porical 5 (pd K) Nicolas Durand 5 (P) Philip Burger 5 (P) Yoann Vivalda 5 (P) |
12 grudnia 2009 15:00 sędzia: Pascal Gaüzère | Northampton Saints | 30:18 | Benetton | Franklin’s Gardens, Northampton widzów: 12 071 |
Punkty: Ben Foden 5 (P) Chris Ashton 10 (2P) Joe Ansbro 5 (P) Shane Geraghty 7 (2pd K) Steve Myler 3 (K) Courtney Lawes | (8:13) Relacja | Punkty: Benjamin Vermaak 5 (P) Marius Goosen 11 (P 2dg) Tobias Botes 2 (pd) Simon Picone |
19 grudnia 2009 15:30 sędzia: Peter Fitzgibbon | Benetton | 18:21 | Northampton Saints | Stadio comunale di Monigo, Treviso widzów: 2 500 |
Punkty: Emiliano Mulieri 5 (P) Marius Goosen 3 (K) Tobias Botes 5 (pd K) | (3:7) Relacja | Punkty: Jon Clarke 5 (P) Phil Dowson 10 (2P) Shane Geraghty 2 (pd) Steve Myler 4 (2pd) Neil Best |
20 grudnia 2009 16:00 sędzia: Dave Pearson | Perpignan | 14:37 | Munster | Stade Aimé Giral, Perpignan widzów: 14 282 |
Punkty: David Mele 9 (3K) Guilhem Guirado 5 (P) Jérôme Schuster | (9:10) Relacja | Punkty: Denis Fogarty 5 (P) Denis Hurley 5 (P) Doug Howlett 5 (P) Jean de Villiers 5 (P) Paul Warwick 2 (pd) Ronan O’Gara 15 (3pd 3K) Ronan O’Gara |
16 stycznia 2010 14:35 sędzia: Chris White | Benetton | 7:44 | Munster | Stadio comunale di Monigo, Treviso widzów: 6 000 |
Punkty: Alessandro Zanni 5 (P) Marius Goosen 2 (pd) | (7:30) Relacja | Punkty: Denis Hurley 5 (P) Donnacha Ryan 5 (P) Donncha O’Callaghan 5 (P) Keith Earls 10 (2P) Paul Warwick 7 (P pd) Ronan O’Gara 12 (3pd 2K) |
17 stycznia 2010 15:00 sędzia: Alain Rolland | Northampton Saints | 34:0 | Perpignan | Franklin’s Gardens, Northampton widzów: 13 081 |
Punkty: Chris Ashton 5 (P) Jon Clarke 5 (P) Lee Dickson 5 (P) Phil Dowson 5 (P) Shane Geraghty 12 (3pd 2K) Steve Myler 2 (pd) | (6:0) Relacja | Steve Meyer |
22 stycznia 2010 20:00 sędzia: Romain Poite | Munster | 12:9 | Northampton Saints | Thomond Park, Limerick widzów: 26 000 |
Punkty: Ronan O’Gara 12 (4K) Paul O’Connell | (6:3) Relacja | Punkty: Bruce Reihana 3 (K) Shane Geraghty 3 (K) Steve Myler 3 (K) |
22 stycznia 2010 21:00 sędzia: Peter Allan | Perpignan | 34:6 | Benetton | Stade Aimé Giral, Perpignan widzów: 9 554 |
Punkty: Charles Geli 5 (P) Jean:Philippe Grandclaude 5 (P) Jerome Porical 2 (pd) Marius Tincu 10 (2P) Nicolas Laharrague 7 (2pd K) Yoann Vivalda 5 (P) | (8:3) Relacja | Punkty: Marius Goosen 3 (K) Tobias Botes 3 (K) Simon Picone |
Grupa B
edytujPoz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt bonus | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||||
1. | Biarritz | 6 | 5 | 0 | 1 | 188 | 97 | +91 | 3 | 23 | ćwierćfinały |
2. | Gloucester | 6 | 4 | 0 | 2 | 119 | 129 | -10 | 1 | 17 | |
3. | Glasgow | 6 | 2 | 0 | 4 | 120 | 140 | -20 | 1 | 9 | |
4. | Dragons | 6 | 1 | 0 | 5 | 108 | 169 | -61 | 2 | 6 |
09 października 2009 20:00 sędzia: Peter Fitzgibbon | Gloucester | 19:17 | Dragons | Kingsholm Stadium, Gloucester widzów: 11 846 |
Punkty: Akapusi Qera 5 (P) Nicky Robinson 14 (pd 4K) | (7:14) Relacja | Punkty: James Arlidge 12 (P 2pd K) Joe Bearman 5 (P) |
10 października 2009 15:45 sędzia: Wayne Barnes | Glasgow | 18:22 | Biarritz | Firhill Stadium, Glasgow widzów: 3 111 |
Punkty: Dan Parks 18 (dg 5K) | (9:12) Relacja | Punkty: Damien Traille 3 (dg) Dimitri Yachvili 11 (pd 3K) Magnus Lund 5 (P) Marcelo Bosch 3 (dg) |
16 października 2009 19:30 sędzia: Romain Poite | Dragons | 22:14 | Glasgow | Rodney Parade, Newport widzów: 6 119 |
Punkty: Adam Rhys Jones 5 (P) James Arlidge 7 (2pd dg) Luke Charteris 5 (P) Martyn Thomas 5 (P) Dan Lydiate | (22:7) Relacja | Punkty: Dan Parks 4 (2pd) Johnnie Beattie 5 (P) Kevin Tkachuk 5 (P) Johnnie Beattie |
17 października 2009 14:35 sędzia: Alan Lewis | Biarritz | 42:15 | Gloucester | Parc des Sports Aguiléra, Biarritz widzów: 10 200 |
Punkty: Ayoola Erinle 5 (P) Dimitri Yachvili 17 (4pd 3K) Takudzwa Ngwenya 15 (3P) Valentin Courrent 5 (P) | (21:3) Relacja | Punkty: Freddie Burns 2 (pd) Jake Boer 5 (P) Nicky Robinson 3 (K) Tom Voyce 5 (P) Andy Hazell |
11 grudnia 2009 19:30 sędzia: Christophe Berdos | Glasgow | 33:11 | Gloucester | Firhill Stadium, Glasgow widzów: 4 462 |
Punkty: Bernardo Stortoni 5 (P) Dan Parks 23 (pd 7K) Max Evans 5 (P) Dan Turner | (27:11) Relacja | Punkty: Charlie Sharples 5 (P) Nicky Robinson 6 (2K) Peter Buxton |
13 grudnia 2009 13:45 sędzia: Peter Allan | Biarritz | 49:13 | Dragons | Parc des Sports Aguiléra, Biarritz widzów: 6 000 |
Punkty: Dimitri Yachvili 22 (P 4pd 3K) Iain Balshaw 10 (2P) Takudzwa Ngwenya 5 (P) Valentin Courrent 7 (P pd) | (30:6) Relacja | Punkty: James Arlidge 8 (pd 2K) Tom Riley 5 (P) Grant Webb, Hugh Gustafson |
19 grudnia 2009 13:35 sędzia: Alain Rolland | Dragons | 8:26 | Biarritz | Parc y Scarlets, Llanelli widzów: 672 |
Punkty: James Arlidge 3 (K) Richard Fussell 5 (P) Aled Brew | (8:9) Relacja | Punkty: Damien Traille 3 (dg) Dimitri Yachvili 23 (2P 2pd 3K) |
20 grudnia 2009 12:45 sędzia: Jérôme Garcès | Gloucester | 19:6 | Glasgow | Kingsholm Stadium, Gloucester widzów: 10 342 |
Punkty: Alex Brown 5 (P) Charlie Sharples 5 (P) Nicky Robinson 9 (3K) Andy Hazell | (0:6) Relacja | Punkty: Dan Parks 6 (dg K) |
15 stycznia 2010 19:30 sędzia: Peter Fitzgibbon | Glasgow | 29:25 | Dragons | Firhill Stadium, Glasgow widzów: 2 626 |
Punkty: Colin Gregor 3 (K) Fergus Thomson 5 (P) Johnnie Beattie 5 (P) Rob Dewey 5 (P) Ruaridh Jackson 11 (pd 3K) | (24:19) Relacja | Punkty: James Arlidge 3 (K) James Harris 5 (P) Jason Tovey 2 (pd) Rhodri Gomer:Davies 5 (P) Robert Sidoli 5 (P) Shaun Connor 5 (pd K) Tom Riley |
16 stycznia 2010 15:00 sędzia: George Clancy | Gloucester | 23:8 | Biarritz | Kingsholm Stadium, Gloucester widzów: 10 103 |
Punkty: Lesley Vainikolo 5 (P) Nicky Robinson 13 (2pd 3K) Tim Molenaar 5 (P) | (13:3) Relacja | Punkty: Imanol Harinordoquy 5 (P) Valentin Courrent 3 (K) |
24 stycznia 2010 12:45 sędzia: Christophe Berdos | Dragons | 23:32 | Gloucester | Rodney Parade, Newport widzów: 5 653 |
Punkty: Ashley Smith 5 (P) James Arlidge 11 (pd dg 2K) Jason Tovey 2 (pd) Rhodri Gomer:Davies 5 (P) Ben Castle | (16:10) Relacja | Punkty: Akapusi Qera 15 (3P) Nicky Robinson 12 (3pd 2K) David Attwood |
24 stycznia 2010 13:45 sędzia: Dave Pearson | Biarritz | 41:20 | Glasgow | Parc des Sports Aguiléra, Biarritz widzów: 8 000 |
Punkty: Eduard Coetzee 5 (P) Ilikena Bolakoro 5 (P) Takudzwa Ngwenya 5 (P) Valentin Courrent 21 (3pd 5K) | (11:13) Relacja | Punkty: Chris Cusiter 5 (P) Dan Parks 10 (2pd 2K) Thom Evans 5 (P) |
Grupa C
edytujPoz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt bonus | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||||
1. | Clermont | 6 | 4 | 0 | 2 | 201 | 120 | +81 | 5 | 21 | ćwierćfinały |
2. | Ospreys | 6 | 4 | 1 | 1 | 188 | 121 | +67 | 2 | 20 | ćwierćfinały |
3. | Leicester Tigers | 6 | 3 | 1 | 2 | 187 | 123 | +64 | 4 | 18 | |
4. | Viadana | 6 | 0 | 0 | 6 | 83 | 295 | -212 | 0 | 0 |
10 października 2009 16:00 sędzia: Peter Allan | Clermont | 36:18 | Viadana | Stade Marcel-Michelin, Clermont-Ferrand widzów: 13 970 |
Punkty: Brent Russell 10 (2P) Brock James 2 (pd) Morgan Parra 9 (3pd K) Seremaia Bai 5 (P) Thibaut Privat 5 (P) Vincent Debaty 5 (P) | (17:9) Relacja | Punkty: Garry Law 9 (3K) Pierre Hola 9 (3K) Matthew Harvey |
11 października 2009 12:45 sędzia: Alain Rolland | Leicester Tigers | 32:32 | Ospreys | Welford Road, Leicester widzów: 20 029 |
Punkty: Billy Twelvetrees 14 (P 3pd K) Jeremy Staunton 8 (P K) Johne Murphy 5 (P) Lucas Amorosino 5 (P) | (15:26) Relacja | Punkty: Dan Biggar 22 (2pd dg 5K) Shane Williams 5 (P) Tommy Bowe 5 (P) |
17 października 2009 14:30 sędzia: Pascal Gaüzère | Viadana | 11:46 | Leicester Tigers | Stadio Luigi Zaffanella, Viadana widzów: 4 320 |
Punkty: Kaine Robertson 5 (P) Pierre Hola 6 (2K) | (8:22) Relacja | Punkty: Billy Twelvetrees 4 (2pd) Jeremy Staunton 7 (2pd K) Johne Murphy 5 (P) Lucas Amorosino 5 (P) Scott Hamilton 15 (3P) Tom Croft 5 (P) Jordan Crane |
18 października 2009 12:45 sędzia: Wayne Barnes | Ospreys | 25:24 | Clermont | Liberty Stadium, Swansea widzów: 9 238 |
Punkty: Barry Davies 5 (P) Dan Biggar 7 (2pd K) James Hook 3 (dg) Ryan Jones 5 (P) Tommy Bowe 5 (P) Jerry Collins | (22:3) Relacja | Punkty: Alexandre Lapandry 5 (P) Benoit Baby 5 (P) Brock James 9 (3pd dg) Thomas Domingo 5 (P) Thibaut Privat |
12 grudnia 2009 14:30 sędzia: Romain Poite | Viadana | 7:62 | Ospreys | Stadio Il Giglio, Reggio nell’Emilia widzów: 8 348 |
Punkty: Garry Law 2 (pd) Gavin Quinnell 5 (P) Quintin Geldenhuys | (0:34) Relacja | Punkty: Alun Wyn Jones 5 (P) Dan Biggar 22 (8pd 2K) Gareth Owen 5 (P) Jerry Collins 5 (P) Nikki Walker 5 (P) Richard Hibbard 5 (P) Ricky Januarie 5 (P) Tommy Bowe 5 (P) Ryan Bevington, Tommy Bowe |
13 grudnia 2009 16:00 sędzia: Alan Lewis | Clermont | 40:30 | Leicester Tigers | Stade Marcel-Michelin, Clermont-Ferrand widzów: 14 657 |
Punkty: Alexandre Lapandry 5 (P) Anthony Floch 3 (dg) Brock James 12 (3pd 2K) Jamie Cudmore 5 (P) Morgan Parra 5 (P) Napolioni Nalaga 10 (2P) | (25:9) Relacja | Punkty: Anthony Allen 5 (P) Jeremy Staunton 5 (P) Toby Flood 20 (P 3pd 3K) |
19 grudnia 2009 14:30 sędzia: Christophe Berdos | Ospreys | 45:19 | Viadana | Liberty Stadium, Swansea widzów: 7 974 |
Punkty: Dan Biggar 15 (6pd K) Filo Tiatia 5 (P) Gareth Owen 5 (P) Nikki Walker 5 (P) Sonny Parker 5 (P) Tommy Bowe 10 (2P) Richard Hibbard | (24:6) Relacja | Punkty: Garry Law 14 (pd 4K) Gavin Quinnell 5 (P) Quintin Geldenhuys |
19 grudnia 2009 18:00 sędzia: Nigel Owens | Leicester Tigers | 20:15 | Clermont | Welford Road, Leicester widzów: 21 286 |
Punkty: Anthony Allen 5 (P) Scott Hamilton 5 (P) Toby Flood 10 (2pd 2K) | (13:9) Relacja | Punkty: Brock James 15 (3dg 2K) |
16 stycznia 2010 14:00 sędzia: James Jones | Leicester Tigers | 47:8 | Viadana | Welford Road, Leicester widzów: 21 726 |
Punkty: Aaron Mauger 5 (P) Ben Woods 5 (P) Dan Hipkiss 10 (2P) Sam Vesty 2 (pd) Scott Hamilton 10 (2P) Toby Flood 15 (P 5pd) | (35:3) Relacja | Punkty: Garry Law 3 (K) Pablo Canavosio 5 (P) Garry Law |
16 stycznia 2010 16:45 sędzia: Dave Pearson | Clermont | 27:7 | Ospreys | Stade Marcel-Michelin, Clermont-Ferrand widzów: 15 482 |
Punkty: Brock James 17 (pd dg 4K) Julien Malzieu 5 (P) Napolioni Nalaga 5 (P) | (0:0) Relacja | Punkty: Dan Biggar 2 (pd) Tommy Bowe 5 (P) Adam Rhys Jones |
23 stycznia 2010 13:35 sędzia: Alan Lewis | Ospreys | 17:12 | Leicester Tigers | Liberty Stadium, Swansea widzów: 15 626 |
Punkty: Dan Biggar 12 (dg 3K) Tommy Bowe 5 (P) | (14:9) Relacja | Punkty: Jeremy Staunton 3 (dg) Toby Flood 9 (3K) |
23 stycznia 2010 14:35 sędzia: Andrew Small | Viadana | 20:59 | Clermont | Stadio Luigi Zaffanella, Viadana widzów: 1 800 |
Punkty: Gareth Krause 5 (P) Garry Law 3 (K) Julio García 5 (P) Lloyd Johansson 3 (dg) Pierre Hola 4 (2pd) | (3:26) Relacja | Punkty: Anthony Floch 4 (2pd) Aurélien Rougerie 10 (2P) Brock James 10 (5pd) Elvis Vermeulen 5 (P) Julien Bonnaire 5 (P) Julien Malzieu 5 (P) Morgan Parra 5 (P) Napolioni Nalaga 10 (2P) Julien Pierre |
Grupa D
edytujPoz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt bonus | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||||
1. | Stade Français | 6 | 4 | 0 | 2 | 124 | 95 | +29 | 2 | 18 | ćwierćfinały |
2. | Ulster | 6 | 4 | 0 | 2 | 127 | 94 | +33 | 1 | 17 | |
3. | Edynburg | 6 | 3 | 0 | 3 | 64 | 94 | -30 | 1 | 13 | |
4. | Bath | 6 | 1 | 0 | 5 | 84 | 116 | -32 | 3 | 7 |
09 października 2009 19:30 sędzia: James Jones | Ulster | 26:12 | Bath | Ravenhill Stadium, Belfast widzów: 10 914 |
Punkty: Ian Humphreys 16 (2pd dg 3K) Timoci Nagusa 5 (P) Willie Faloon 5 (P) | (10:6) Relacja | Punkty: Ryan Davis 12 (4K) Andrew Beattie |
10 października 2009 14:35 sędzia: Nigel Owens | Stade Français | 31:7 | Edynburg | Stade Jean-Bouin, Paryż widzów: 8 933 |
Punkty: Julien Arias 5 (P) Julien Dupuy 8 (4pd) Lionel Beauxis 5 (P) Noel Oelschig 3 (K) Pascal Papé 5 (P) Sergio Parisse 5 (P) | (28:0) Relacja | Punkty: Ben Cairns 5 (P) Phil Godman 2 (pd) |
17 października 2009 15:45 sędzia: Dave Pearson | Edynburg | 17:13 | Ulster | Murrayfield Stadium, Edynburg widzów: 5 747 |
Punkty: Phil Godman 12 (4K) Tim Visser 5 (P) | (6:10) Relacja | Punkty: Ian Humphreys 8 (pd 2K) Timoci Nagusa 5 (P) |
18 października 2009 15:00 sędzia: George Clancy | Bath | 27:29 | Stade Français | The Recreation Ground, Bath widzów: 11 700 |
Punkty: Matt Carraro 5 (P) Nicky Little 22 (P pd 5K) Matt Banahan | (21:12) Relacja | Punkty: Julien Dupuy 21 (7K) Lionel Beauxis 3 (dg) Ollie Phillips 5 (P) Pascal Papé |
12 grudnia 2009 13:35 sędzia: Dave Pearson | Ulster | 23:13 | Stade Français | Ravenhill Stadium, Belfast widzów: 11 000 |
Punkty: Ian Humphreys 13 (2pd 3K) Nigel Brady 5 (P) Simon Danielli 5 (P) Bryan Young | (13:6) Relacja | Punkty: Julien Arias 5 (P) Lionel Beauxis 6 (2K) Noel Oelschig 2 (pd) David Attoub, Julien Dupuy |
13 grudnia 2009 15:00 sędzia: Alain Rolland | Bath | 16:9 | Edynburg | The Recreation Ground, Bath widzów: 11 600 |
Punkty: Michael Stephenson 5 (P) Nicky Little 6 (2K) Pieter Dixon 5 (P) | (13:9) Relacja | Punkty: Chris Paterson 9 (3K) Phil Godman |
19 grudnia 2009 13:35 sędzia: Romain Poite | Edynburg | 9:6 | Bath | Murrayfield Stadium, Edynburg widzów: 5 238 |
Punkty: Chris Paterson 9 (3K) | (6:6) Relacja | Punkty: Nicky Little 6 (2K) |
20 grudnia 2009 15:00 sędzia: Chris White | Stade Français | 29:16 | Ulster | Stade Jean-Bouin, Paryż widzów: 3 700 |
Punkty: Benjamin Kayser 5 (P) Dimitri Szarzewski 5 (P) Lionel Beauxis 19 (2pd 5K) | (19:9) Relacja | Punkty: Andrew Trimble 5 (P) Ian Humphreys 11 (pd 3K) |
15 stycznia 2010 20:00 sędzia: Christophe Berdos | Ulster | 21:13 | Edynburg | Ravenhill Stadium, Belfast widzów: 8 262 |
Punkty: Darren Cave 5 (P) Ian Humphreys 8 (pd 2K) Isaac Boss 5 (P) Niall O’Connor 3 (K) Stephen Ferris | (5:6) Relacja | Punkty: Chris Paterson 8 (pd 2K) Jim Thompson 5 (P) Davey Young |
16 stycznia 2010 14:35 sędzia: Alan Lewis | Stade Français | 15:13 | Bath | Stade Jean-Bouin, Paryż widzów: 11 800 |
Punkty: Julien Arias 10 (2P) Lionel Beauxis 5 (pd K) | (15:10) Relacja | Punkty: Michael Claassens 5 (P) Nicky Little 8 (pd 2K) |
23 stycznia 2010 15:45 sędzia: Jérôme Garcès | Bath | 10:28 | Ulster | The Recreation Ground, Bath widzów: 10 845 |
Punkty: Matt Banahan 5 (P) Nicky Little 5 (pd K) Danny Grewcock | (7:9) Relacja | Punkty: Andrew Trimble 5 (P) Darren Cave 5 (P) Niall O’Connor 13 (2pd 3K) Paddy Wallace 5 (P) |
23 stycznia 2010 15:45 sędzia: Wayne Barnes | Edynburg | 9:7 | Stade Français | Murrayfield Stadium, Edynburg widzów: 3 792 |
Punkty: Chris Paterson 9 (3K) | (6:7) Relacja | Punkty: Lionel Beauxis 2 (pd) Pascal Papé 5 (P) |
Grupa E
edytujPoz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt bonus | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||||
1. | Tuluza | 6 | 5 | 0 | 1 | 143 | 92 | +51 | 3 | 23 | ćwierćfinały |
2. | Cardiff Blues | 6 | 4 | 0 | 2 | 149 | 104 | +45 | 2 | 18 | |
3. | Sale Sharks | 6 | 3 | 0 | 3 | 126 | 153 | -27 | 2 | 14 | |
4. | Harlequins | 6 | 0 | 0 | 6 | 102 | 171 | -69 | 2 | 2 |
10 października 2009 13:35 sędzia: Alan Lewis | Cardiff Blues | 20:6 | Harlequins | Cardiff City Stadium, Cardiff widzów: 11 127 |
Punkty: Ben Blair 10 (2pd 2K) Leigh Halfpenny 5 (P) Tom James 5 (P) | (6:3) Relacja | Punkty: Nick Evans 6 (2K) |
11 października 2009 16:00 sędzia: George Clancy | Tuluza | 36:17 | Sale Sharks | Stadium Municipal, Tuluza widzów: 28 534 |
Punkty: Frédéric Michalak 2 (pd) Jean:Baptiste Élissalde 9 (3pd K) Maxime Médard 5 (P) Vincent Clerc 10 (2P) Yves Donguy 10 (2P) | (24:3) Relacja | Punkty: Ben Cohen 5 (P) Nick MacLeod 7 (2pd K) Rob O’Donnell 5 (P) |
16 października 2009 20:00 sędzia: Christophe Berdos | Sale Sharks | 27:26 | Cardiff Blues | Edgeley Park, Stockport widzów: 8 156 |
Punkty: Charlie Hodgson 12 (3pd dg K) Dean Schofield 5 (P) James Gaskell 5 (P) Sisa Koyamaibole 5 (P) | (17:9) Relacja | Punkty: Andy Powell 5 (P) Ben Blair 13 (2pd 3K) Leigh Halfpenny 3 (K) Robin Sowden:Taylor 5 (P) Andy Powell |
17 października 2009 18:00 sędzia: Alain Rolland | Harlequins | 19:23 | Tuluza | Twickenham Stoop, Londyn widzów: 12 032 |
Punkty: Nick Evans 9 (3K) Ugo Monye 10 (2P) | (14:0) Relacja | Punkty: Florian Fritz 3 (K) Frédéric Michalak 3 (K) Jean:Baptiste Élissalde 7 (2pd K) Shaun Sowerby 5 (P) Yves Donguy 5 (P) |
12 grudnia 2009 15:45 sędzia: Peter Fitzgibbon | Cardiff Blues | 15:9 | Tuluza | Cardiff City Stadium, Cardiff widzów: 10 511 |
Punkty: Ben Blair 12 (4K) Leigh Halfpenny 3 (K) | (6:0) Relacja | Punkty: David Skrela 3 (dg) Florian Fritz 3 (K) Frédéric Michalak 3 (K) |
13 grudnia 2009 12:45 sędzia: Nigel Owens | Harlequins | 19:29 | Sale Sharks | Twickenham Stoop, Londyn widzów: 10 533 |
Punkty: David Strettle 5 (P) Nick Easter 5 (P) Nick Evans 9 (P 2pd) | (12:24) Relacja | Punkty: Ben Cohen 5 (P) Charlie Hodgson 9 (3pd K) David Seymour 5 (P) Dwayne Peel 5 (P) Nick MacLeod 5 (P) |
19 grudnia 2009 14:35 sędzia: Alan Lewis | Tuluza | 23:7 | Cardiff Blues | Stadium Municipal, Tuluza widzów: 30 530 |
Punkty: Frédéric Michalak 18 (dg 5K) Thierry Dusautoir 5 (P) Patricio Albacete | (8:7) Relacja | Punkty: Ben Blair 2 (pd) Tau Filise 5 (P) Andy Powell, Paul Tito |
20 grudnia 2009 15:00 sędzia: George Clancy | Sale Sharks | 21:17 | Harlequins | Edgeley Park, Stockport widzów: 7 764 |
Punkty: Charlie Hodgson 11 (pd 3K) Eifion Lewis:Roberts 5 (P) Sisa Koyamaibole 5 (P) | (8:14) Relacja | Punkty: Aston Croall 5 (P) Nick Evans 12 (P 2pd K) |
16 stycznia 2010 15:45 sędzia: Romain Poite | Cardiff Blues | 36:19 | Sale Sharks | Cardiff City Stadium, Cardiff widzów: 9 172 |
Punkty: Ben Blair 18 (3pd 4K) Bradley Davies 5 (P) Leigh Halfpenny 3 (K) Richie Rees 5 (P) Xavier Rush 5 (P) Martyn Williams | (12:5) Relacja | Punkty: Charlie Hodgson 4 (2pd) James Gaskell 5 (P) Matthew Tait 5 (P) Sisa Koyamaibole 5 (P) Martin Halsall |
17 stycznia 2010 16:00 sędzia: Nigel Owens | Tuluza | 33:21 | Harlequins | Stade Ernest-Wallon, Tuluza widzów: 17 535 |
Punkty: Cedric Heymans 5 (P) Florian Fritz 5 (P) Jean Bouilhou 5 (P) Jean:Baptiste Élissalde 13 (2pd 3K) Maxime Médard 5 (P) | (16:7) Relacja | Punkty: Mike Brown 5 (P) Nick Evans 6 (3pd) Ugo Monye 10 (2P) Ceri Jones |
24 stycznia 2010 15:00 sędzia: George Clancy | Harlequins | 20:45 | Cardiff Blues | Twickenham Stoop, Londyn widzów: 10 788 |
Punkty: Danny Care 5 (P) George Lowe 5 (P) Nick Easter 5 (P) Rory Clegg 5 (pd K) Nick Easter | (20:28) Relacja | Punkty: Ben Blair 20 (P 6pd K) Ceri Sweeney 5 (P) Gareth Thomas 5 (P) Jamie Roberts 10 (2P) Xavier Rush 5 (P) |
24 stycznia 2010 15:00 sędzia: Alain Rolland | Sale Sharks | 13:19 | Tuluza | Edgeley Park, Stockport widzów: 7 820 |
Punkty: Charlie Hodgson 8 (pd 2K) Matthew Tait 5 (P) Chris Jones, Sisa Koyamaibole | (6:6) Relacja | Punkty: Jean:Baptiste Élissalde 14 (pd dg 3K) Virgile Lacombe 5 (P) Vincent Clerc |
Grupa F
edytujPoz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt bonus | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||||
1. | Leinster | 6 | 4 | 1 | 1 | 154 | 60 | +94 | 4 | 22 | ćwierćfinały |
2. | Scarlets | 6 | 4 | 0 | 2 | 116 | 147 | -31 | 1 | 17 | |
3. | London Irish | 6 | 3 | 1 | 2 | 140 | 94 | +46 | 3 | 17 | |
4. | Brive | 6 | 0 | 0 | 6 | 68 | 177 | -109 | 1 | 1 |
09 października 2009 20:00 sędzia: Romain Poite | Leinster | 9:12 | London Irish | RDS Arena, Dublin widzów: 18 500 |
Punkty: Jonathan Sexton 9 (3K) Jamie Heaslip | (6:3) Relacja | Punkty: Peter Hewat 6 (2K) Ryan Lamb 6 (2K) David Paice |
10 października 2009 15:00 sędzia: Andrew Small | Scarlets | 24:12 | Brive | Parc y Scarlets, Llanelli widzów: 8 062 |
Punkty: Lee Williams 5 (P) Rhys Priestland 3 (K) Rhys Thomas 5 (P) Stephen Jones 11 (pd 3K) | (11:9) Relacja | Punkty: Andy Goode 9 (3K) Luciano Orquera 3 (K) |
17 października 2009 15:00 sędzia: Peter Fitzgibbon | London Irish | 25:27 | Scarlets | Madejski Stadium, Reading widzów: 11 947 |
Punkty: Declan Danaher 5 (P) Elvis Sevealii 5 (P) Ryan Lamb 10 (2pd dg K) Sailosi Tagicakibau 5 (P) Tom Homer | (18:18) Relacja | Punkty: Daniel Evans 5 (P) Mark Jones 5 (P) Stephen Jones 17 (pd 5K) |
17 października 2009 16:45 sędzia: James Jones | Brive | 13:36 | Leinster | Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde widzów: 11 300 |
Punkty: Andy Goode 8 (pd 2K) Gerhard Vosloo 5 (P) | (6:19) Relacja | Punkty: Jonathan Sexton 19 (2pd 5K) Kevin McLaughlin 10 (2P) Rob Kearney 5 (P) Shaun Berne 2 (pd) Isa Nacewa |
12 grudnia 2009 18:00 sędzia: Chris White | Scarlets | 7:32 | Leinster | Parc y Scarlets, Llanelli widzów: 9 012 |
Punkty: Jonathan Davies 5 (P) Stephen Jones 2 (pd) Sean Lamont | (0:0) Relacja | Punkty: Gordon D’Arcy 5 (P) Sean O’Brien 5 (P) Shane Horgan 5 (P) Shaun Berne 17 (P 3pd 2K) Nathan Hines |
12 grudnia 2009 19:00 sędzia: George Clancy | Brive | 3:36 | London Irish | Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde widzów: 9 000 |
Punkty: Alexis Palisson 3 (K) Jean-Philippe Bonrepaux Guillaume Ribes | (3:15) Relacja | Punkty: Chris Malone 14 (P 3pd K) Richard Thorpe 5 (P) Ryan Lamb 2 (pd) Steffon Armitage 5 (P) Tom Homer 10 (2P) Danie Coetzee |
19 grudnia 2009 15:00 sędzia: James Jones | London Irish | 34:13 | Brive | Madejski Stadium, Reading widzów: 9 275 |
Punkty: Chris Malone 12 (3pd 2K) Delon Armitage 5 (P) Elvis Sevealii 5 (P) Ryan Lamb 2 (pd) Seilala Mapusua 5 (P) Tom Homer 5 (P) | (0:0) Relacja | Punkty: Guillaume Namy 5 (P) Luciano Orquera 8 (pd 2K) Jamie Noon, Patrick Barnard, Retief Uys, Scott Spedding |
19 grudnia 2009 15:45 sędzia: Wayne Barnes | Leinster | 39:7 | Scarlets | RDS Arena, Dublin widzów: 18 500 |
Punkty: Brian O’Driscoll 10 (2P) Gordon D’Arcy 10 (2P) Rob Kearney 10 (2P) Shane Horgan 5 (P) Shaun Berne 4 (2pd) | (15:0) Relacja | Punkty: Rhys Priestland 5 (P) Stephen Jones 2 (pd) |
16 stycznia 2010 18:00 sędzia: Andrew Small | Leinster | 27:10 | Brive | RDS Arena, Dublin widzów: 17 836 |
Punkty: Brian O’Driscoll 5 (P) Gordon D’Arcy 5 (P) Isa Nacewa 5 (P) Jonathan Sexton 7 (2pd K) | (7:0) Relacja | Punkty: Retief Uys 5 (P) Scott Spedding 5 (P) |
17 stycznia 2010 12:45 sędzia: Jérôme Garcès | Scarlets | 31:22 | London Irish | Parc y Scarlets, Llanelli widzów: 7 017 |
Punkty: Jonathan Davies 10 (2P) Rhys Priestland 11 (4pd K) Rob McCusker 10 (2P) Lou Reed | (10:15) Relacja | Punkty: Chris Halaʻufia 5 (P) David Paice 5 (P) Ryan Lamb 7 (2pd K) Tom Homer 5 (P) |
23 stycznia 2010 18:00 sędzia: Nigel Owens | London Irish | 11:11 | Leinster | Twickenham Stadium Londyn widzów: 37 323 |
Punkty: Chris Malone 11 (P 2K) | (3:8) Relacja | Punkty: Isa Nacewa 5 (P) Jonathan Sexton 6 (dg K) Cian Healy |
23 stycznia 2010 19:00 sędzia: Peter Fitzgibbon | Brive | 17:20 | Scarlets | Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde widzów: 7 000 |
Punkty: Horacio Agulla 5 (P) Jean-Philippe Bonrepaux 5 (P) Luciano Orquera 2 (pd) Ronald Cooke 5 (P) | (10:10) Relacja | Punkty: Damian Welch 5 (P) Morgan Stoddart 5 (P) Stephen Jones 10 (2pd 2K) Josh Turnbull, Lou Reed |
Faza pucharowa
edytujĆwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
10 kwietnia 2010 | ||||||||||
Biarritz | 29 | |||||||||
02 maja 2010 | ||||||||||
Ospreys | 28 | |||||||||
Biarritz | 18 | |||||||||
10 kwietnia 2010 | ||||||||||
Munster | 7 | |||||||||
Munster | 33 | |||||||||
22 maja 2010 | ||||||||||
Northampton Saints | 19 | |||||||||
Biarritz | 19 | |||||||||
11 kwietnia 2010 | ||||||||||
Tuluza | 21 | |||||||||
Tuluza | 42 | |||||||||
01 maja 2010 | ||||||||||
Stade Français | 16 | |||||||||
Tuluza | 26 | |||||||||
09 kwietnia 2010 | ||||||||||
Leinster | 16 | |||||||||
Leinster | 29 | |||||||||
Clermont | 28 | |||||||||
10 kwietnia 2010 16:00 sędzia: George Clancy | Biarritz | 29:28 | Ospreys | Estadio Anoeta, San Sebastián widzów: 25 000 |
Punkty: Damien Traille 9 (3dg) Dimitri Yachvili 10 (2pd 2K) Iain Balshaw 5 (P) Takudzwa Ngwenya 5 (P) | (16:15) Relacja | Punkty: Dan Biggar 13 (2pd dg 2K) Lee Byrne 5 (P) Nikki Walker 5 (P) Ryan Jones 5 (P) |
10 kwietnia 2010 17:30 sędzia: Nigel Owens | Munster | 33:19 | Northampton Saints | Thomond Park, Limerick widzów: 26 000 |
Punkty: Doug Howlett 10 (2P) Jean de Villiers 5 (P) Paul Warwick 5 (P) Ronan O’Gara 13 (2pd 3K) | (13:16) Relacja | Punkty: Jon Clarke 5 (P) Steve Myler 14 (pd 4K) |
11 kwietnia 2010 17:30 sędzia: Alan Lewis | Tuluza | 42:16 | Stade Français | Stadium Municipal, Tuluza widzów: 35 089 |
Punkty: Cedric Heymans 5 (P) David Skrela 27 (3pd 7K) Patricio Albacete 5 (P) Yannick Jauzion 5 (P) | (13:10) Relacja | Punkty: Lionel Beauxis 11 (pd 3K) Rodrigo Roncero 5 (P) Simon Taylor |
09 kwietnia 2010 20:00 sędzia: Dave Pearson | Leinster | 29:28 | Clermont | RDS Arena, Dublin widzów: 20 000 |
Punkty: Jamie Heaslip 10 (2P) Jonathan Sexton 19 (2pd 5K) | (20:10) Relacja | Punkty: Brock James 13 (2pd 3K) Julien Malzieu 15 (3P) Anthony Floch |
02 maja 2010 16:15 sędzia: Dave Pearson | Biarritz | 18:7 | Munster | Estadio Anoeta, San Sebastián widzów: 30 900 |
Punkty: Dimitri Yachvili 18 (6K) | (3:7) Relacja | Punkty: Keith Earls 5 (P) Ronan O’Gara 2 (pd) |
01 maja 2010 16:45 sędzia: Nigel Owens | Tuluza | 26:16 | Leinster | Stadium Municipal, Tuluza widzów: 34 951 |
Punkty: David Skrela 21 (P 2pd 4K) Yannick Jauzion 5 (P) | (9:6) Relacja | Punkty: Jamie Heaslip 5 (P) Rob Kearney 3 (K) Shaun Berne 8 (pd 2K) |
22 maja 2010 18:00 sędzia: Wayne Barnes | Biarritz | 19:21 | Tuluza | Stade de France, Saint-Denis widzów: 78 962 |
Punkty: Dimitri Yachvili 12 (4K) Karmichael Hunt 5 (P) Valentin Courrent 2 (pd) | (9:12) Relacja | Punkty: David Skrela 15 (2dg 3K) Florian Fritz 6 (dg K) Patricio Albacete |
Przypisy
edytuj- ↑ Points scorers. epcrugby.com. [dostęp 2018-07-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-29)]. (ang.).
- ↑ Try scorers. epcrugby.com. [dostęp 2018-07-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-29)]. (ang.).
Bibliografia
edytuj- Fixtures & Results. epcrugby.com. [dostęp 2018-07-29]. (ang.).
- Pool Tables. epcrugby.com. [dostęp 2018-07-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-20)]. (ang.).
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Łukasz SkorupskiSpecjalna:SzukajMistrzostwa Europy w piłce nożnejWikipedia:O WikipediiKylian MbappéMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kacper UrbańskiMichał ProbierzReprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznRobert LewandowskiNicola ZalewskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026Wojciech SzczęsnyPiotr GlasLiga Narodów UEFA (2024/2025)Reprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznSeth BinzerKamil GrosickiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannBologna FC 1909Julian AssangeMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Cristiano RonaldoMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028Liga Narodów UEFADawid PodsiadłoPaweł DawidowiczPolskaOlivier GiroudMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Marcin BułkaLuka ModrićDidier DeschampsSłoweniaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)