Reprezentacja Włoch w piłce siatkowej kobiet
Reprezentacja Włoch w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.
Związek | Federazione Italiana Pallavolo | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sponsor techniczny | |||||||
Trener | |||||||
Asystent trenera | |||||||
Skrót FIVB | ITA | ||||||
Ranking FIVB | 2. miejsce (384,46 pkt.) | ||||||
Zawodnicy | |||||||
Kapitan | |||||||
Medale | |||||||
Mistrzostwa świata | |||||||
| |||||||
Mistrzostwa Europy | |||||||
|
Skład reprezentacji Włoch na Ligę Narodów 2024[1]
edytujZawodniczki:
- 1. Marina Lubian
- 2. Alice Degradi
- 3. Carlotta Cambi
- 5. Ilaria Spirito
- 6. Monica De Gennaro
- 8. Alessia Orro
- 9. Caterina Bosetti
- 11. Anna Danesi
- 13. Sara Bonifacio
- 17. Myriam Sylla
- 18. Paola Egonu
- 19. Sarah Fahr
- 24. Ekaterina Antropova
- 27. Gaia Giovannini
Trenerzy
edytujLata | Imię i nazwisko |
---|---|
1997–1998 | Julio Velasco |
1998–2000 | Angelo Frigoni |
2001–2006 | Marco Bonitta |
2006–2012 | Massimo Barbolini |
2013 | Marco Mencarelli |
2014–2016 | Marco Bonitta |
2017–2023 | Davide Mazzanti |
2024– | Julio Velasco[2] |
Osiągnięcia
edytuj- 1. miejsce – 2009
Udział i miejsca w imprezach
edytujRok | Kraj | Miejsce |
---|---|---|
1964 | Tokio | brak udziału |
1968 | Meksyk | brak udziału |
1972 | Monachium | brak udziału |
1976 | Montreal | brak udziału |
1980 | Moskwa | brak udziału |
1984 | Los Angeles | brak udziału |
1988 | Seul | brak udziału |
1992 | Barcelona | brak udziału |
1996 | Atlanta | brak udziału |
2000 | Sydney | 9. miejsce |
2004 | Ateny | 5. miejsce |
2008 | Pekin | 5. miejsce |
2012 | Londyn | 7. miejsce |
2016 | Rio de Janeiro | 9. miejsce |
2020 | Tokio | 5–8. miejsce |
2024 | Paryż |
Rok | Kraj | Miejsce |
---|---|---|
1952 | ZSRR | brak udziału |
1956 | Francja | brak udziału |
1960 | Brazylia | brak udziału |
1962 | ZSRR | brak udziału |
1967 | Japonia | brak udziału |
1970 | Bułgaria | brak udziału |
1974 | Meksyk | brak udziału |
1978 | ZSRR | 20. miejsce |
1982 | Peru | 15. miejsce |
1986 | Czechosłowacja | 9. miejsce |
1990 | Chiny | 10. miejsce |
1994 | Brazylia | 14. miejsce |
1998 | Japonia | 5. miejsce |
2002 | Niemcy | 1. miejsce |
2006 | Japonia | 4. miejsce |
2010 | Japonia | 5. miejsce |
2014 | Włochy | 4. miejsce |
2018 | Japonia | 2. miejsce |
2022 | Holandia/ Polska | 3. miejsce |
Rok | Kraj | Miejsce |
---|---|---|
1949 | Czechosłowacja | brak udziału |
1950 | Bułgaria | brak udziału |
1951 | Francja | 6. miejsce |
1955 | Rumunia | brak udziału |
1958 | Czechosłowacja | brak udziału |
1963 | Rumunia | brak udziału |
1967 | Turcja | 10. miejsce |
1971 | Włochy | 8. miejsce |
1975 | Jugosławia | 9. miejsce |
1977 | Finlandia | 11. miejsce |
1979 | Francja | brak udziału |
1981 | Bułgaria | 8. miejsce |
1983 | NRD | 7. miejsce |
1985 | Holandia | 5. miejsce |
1987 | Belgia | 6. miejsce |
1989 | Niemcy | 3. miejsce |
1991 | Włochy | 4. miejsce |
1993 | Czechy | 4. miejsce |
1995 | Holandia | 6. miejsce |
1997 | Czechy | 5. miejsce |
1999 | Włochy | 3. miejsce |
2001 | Bułgaria | 2. miejsce |
2003 | Turcja | 6. miejsce |
2005 | Chorwacja | 2. miejsce |
2007 | Belgia/ Luksemburg | 1. miejsce |
2009 | Polska | 1. miejsce |
2011 | Serbia/ Włochy | 4. miejsce |
2013 | Niemcy/ Szwajcaria | 6. miejsce |
2015 | Holandia/ Belgia | 7. miejsce |
2017 | Gruzja/ Azerbejdżan | 5. miejsce |
2019 | Polska/ Słowacja/ Turcja/ Węgry | 3. miejsce |
2021 | Serbia/ Chorwacja/ Bułgaria/ Rumunia | 1. miejsce |
2023 | Włochy/ Niemcy/ Belgia/ Estonia | 4. miejsce |
Rok | Miasto | Miejsce |
---|---|---|
1993 | Hongkong | brak udziału |
1994 | Szanghaj | 8. miejsce |
1995 | Szanghaj | brak udziału |
1996 | Szanghaj | brak udziału |
1997 | Kobe | 6. miejsce |
1998 | Hongkong | 5. miejsce |
1999 | Yuxi | 4. miejsce |
2000 | Manila | 7. miejsce |
2001 | Makau | brak udziału |
2002 | Hongkong | brak udziału |
2003 | Andria | 5. miejsce |
2004 | Reggio Calabria | 2. miejsce |
2005 | Sendai | 2. miejsce |
2006 | Reggio Calabria | 3. miejsce |
2007 | Ningbo | 3. miejsce |
2008 | Yokohama | 3. miejsce |
2009 | Tokio | brak udziału |
2010 | Ningbo | 3. miejsce |
2011 | Makau | 7. miejsce |
2012 | Ningbo | 10. miejsce |
2013 | Sapporo | 5. miejsce |
2014 | Tokio | 10. miejsce |
2015 | Omaha | 5. miejsce |
2016 | Bangkok | 8. miejsce |
2017 | Nankin | 2. miejsce |
Rok | Miasto | Miejsce |
---|---|---|
2018 | Nankin | 7. miejsce |
2019 | Nankin | 5. miejsce |
2021 | Rimini | 12. miejsce |
2022 | Ankara | 1. miejsce |
2023 | Arlington | 6. miejsce |
2024 | Bangkok | 1. miejsce |
Rok | Kraj | Miejsce |
---|---|---|
1973 | Urugwaj | brak udziału |
1977 | Japonia | brak udziału |
1981 | Japonia | brak udziału |
1985 | Japonia | brak udziału |
1989 | Japonia | brak udziału |
1991 | Japonia | brak udziału |
1995 | Japonia | brak udziału |
1999 | Japonia | 7. miejsce |
2003 | Japonia | 4. miejsce |
2007 | Japonia | 1. miejsce |
2011 | Japonia | 1. miejsce |
2015 | Japonia | brak udziału |
2019 | Japonia | brak udziału |
Rok | Kraj | Miejsce |
---|---|---|
1993 | Japonia | brak udziału |
1997 | Japonia | brak udziału |
2001 | Japonia | brak udziału |
2005 | Japonia | brak udziału |
2009 | Japonia | 1. miejsce |
2013 | Japonia | brak udziału |
2017 | Japonia | brak udziału |
Rok | Miasto/Miasta | Miejsce |
---|---|---|
1951 | Aleksandria | ? |
1955 | Barcelona | ? |
1959 | Bejrut | ? |
1963 | Neapol | ? |
1967 | Tunis | ? |
1971 | Izmir | ? |
1975 | Algier | 2. miejsce |
1979 | Split | 1. miejsce |
1983 | Casablanca | 1. miejsce |
1987 | Latakia | ? |
1991 | Ateny | 1. miejsce |
1993 | Langwedocja-Roussillon | ? |
1997 | Bari | 1. miejsce |
2001 | Tunis | 1. miejsce |
2005 | Almería | 3. miejsce |
2009 | Pescara | 1. miejsce |
2013 | Mersin | 1. miejsce |
2018 | Tarragona | 5. miejsce |
2022 | Oran | 1. miejsce |
2026 | Tarent |
Rok | Miasto | Miejsce |
---|---|---|
1988 | Montreux | ? |
1989 | Montreux | ? |
1990 | Montreux | ? |
1991 | Montreux | brak udziału |
1992 | Montreux | brak udziału |
1993 | Montreux | brak udziału |
1994 | Montreux | brak udziału |
1995 | Montreux | 7. miejsce |
1996 | Montreux | brak udziału |
1998 | Montreux | 7. miejsce |
1999 | Montreux | 3. miejsce |
2000 | Montreux | 4. miejsce |
2001 | Montreux | 6. miejsce |
2002 | Montreux | 2. miejsce |
2003 | Montreux | 5. miejsce |
2004 | Montreux | 1. miejsce |
2005 | Montreux | 3. miejsce |
2006 | Montreux | 4. miejsce |
2007 | Montreux | brak udziału |
2008 | Montreux | 3. miejsce |
2009 | Montreux | 2. miejsce |
2010 | Montreux | brak udziału |
2011 | Montreux | 7. miejsce |
2013 | Montreux | 4. miejsce |
2014 | Montreux | brak udziału |
2015 | Montreux | 5. miejsce |
2016 | Montreux | brak udziału |
2017 | Montreux | brak udziału |
2018 | Montreux | 1. miejsce |
2019 | Montreux | 3. miejsce |
Zobacz też
edytujPrzypisy
edytuj- ↑ Players. en.volleyballworld.com. (ang.).
- ↑ Włosi znaleźli następcę Mazzantiego. siatka.org. (pol.).
- ↑ LN K: Włoszki triumfują w Lidze Narodów. siatka.org. (pol.).
- ↑ Po raz drugi w historii! Poznaliśmy triumfatora Ligi Narodów siatkarek 2024. polsatsport.pl. (pol.).
Linki zewnętrzne
edytuj🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Łukasz SkorupskiSpecjalna:SzukajMistrzostwa Europy w piłce nożnejWikipedia:O WikipediiKylian MbappéMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kacper UrbańskiMichał ProbierzReprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznRobert LewandowskiNicola ZalewskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026Wojciech SzczęsnyPiotr GlasLiga Narodów UEFA (2024/2025)Reprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznSeth BinzerKamil GrosickiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannBologna FC 1909Julian AssangeMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Cristiano RonaldoMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028Liga Narodów UEFADawid PodsiadłoPaweł DawidowiczPolskaOlivier GiroudMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Marcin BułkaLuka ModrićDidier DeschampsSłoweniaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)